איגוד האתלטיקה ע"ר - עמיתי כבוד
הפוך לעמוד הבית
Israeli Athletic Assosicatian
   
עידכונים במייל
לקבלת עידכונים שוטפים וחדשות
למייל האישי לחץ כאן
לוח ארועים
לא נמצאו רשומות.
מהפורום
עמיתי כבוד
אנטוניו סנטורי, 2011

 אנטוניו סנטורי נולד בשנת 1945 ברייטי, עיר הבירה של האתלטיקה האיטלקית, בה נקבעו 8 שיאים עולמיים. הוא התאמן באתלטיקה מגיל 14, ובגיל 19 התגייס לצבא האיטלקי. בשנת 1970 "התגלגל" ארצה דרך יוגוסלביה, יוון וטורקיה עד שהגיע לקיבוץ רוחמה בדרום, שם שהה חצי שנה, לפני שעלה לקרקע עם קבוצת אידיאליסטים להקים את קיבוץ אדמית שבצפון. בשנים 1974 עד 1979 שימש כרכז ביטחון בקיבוץ.

לימים הוא הקים משפחה בארץ ויש לו 2 בנות, מאיה ונעמה, המשרתות כקצינות בצה"ל.

במהלך השנים הוא עסק בספורט הריצה וב-1979 הוסמך למאמן אתלטיקה תחת שרביטם של סטפן קובלסקי ואיליה בר-זאב. בשנת 1980 הקים את מועדון הריצה סולם צור, ואימן במשך שנים מוסלמים ויהודים יחדיו, כאשר חרט על דגלו את הסיסמא "דו-קיום". הוא אימן אתלטיות מהמגזר הבדואי, ביניהן אמאל עבדאלאל שהייתה לאתלטית המוסלמית הראשונה שזכתה בתואר אליפות ישראל בריצת מרתון (1988). הוא איתר ואימן אתלטים כישרוניים, ביניהם שם טוב סבג שייצג את המדינה במשחקים האולימפיים בלוס אנג'לס 1984, אילן בנישתי שייצג את המדינה באליפות העולם לנוער והיה לאלוף ישראל בחצי מרתון.

בתחילת שנות התשעים הוא איתר את האתלט המוכשר היילה סטאין, אשר התגורר אז בחצרות יסף שבצפון. הוא אימן את סטאין עד שנת 1996, ותחת הדרכתו הוא קבע את השיא הישראלי בחצי מרתון.

תרומתו לאתלטיקה הישראלית ולקידום ספורט הריצה היה לא רק בתחום האימון אלא גם בתחום ארגון מרוצים, עת ייסד את חצי מרתון גליל מערב בשנת 1981, מרוץ הרים אדמית למרחק 5.8 ק"מ בשנת 1982, ומרוץ גשר הזיו בשנת 1984. מרוצים אלה התקיימו בסיועה של המועצה האזורית מטה אשר, שהחליטה בסוף שנות התשעים להפסיק את העשייה בספורט הריצה התחרותית וכך נכחדו מהנוף מרוצים נפלאים אלה שבהן השתתפו בכירי הרצים הישראלים.

אנטוניו הינו מרכז של סטטיסטיקה והיסטוריה הן בתחום הספורט והן בתחום הריצה, ומרכז בביתו מידע רב בתחום. הוא ממשיך לעסוק באימון ריצה ותרומה לענף האתלטיקה בישראל.

 

 
 
Copyright © 2019 Israeli Athletic Association All rights reserved.