איגוד האתלטיקה ע"ר - עמיתי כבוד
הפוך לעמוד הבית
Israeli Athletic Assosicatian
   
עידכונים במייל
לקבלת עידכונים שוטפים וחדשות
למייל האישי לחץ כאן
לוח ארועים
לא נמצאו רשומות.
מהפורום
עמיתי כבוד
שלמה בן גל, 2013


מר בן-גל החל את הקריירה הספורטיבית שלו בענף הרמת המשקולות. הוא היה אלוף ושיאן ישראל בהרמת משקולות, ואף החזיק בשיא אסיה בהנפה, אותו קבע במשחקי אסיה שנערכו בטהרן בשנת 1974. במהלך השנים היה לראש מחלקת כושר קרבי בצה"ל ופרש בדרגת אלוף משנה. לאורך השנים הוא דאג לקשור את הכושר הקרבי בצה"ל עם ספורט הריצה בישראל. עם פרישתו מצה"ל הצטרף לשורות המכללה האקדמית בוינגייט, בה מכהן כיום כמנכ"ל. בשנת 1995 נבחר לתפקיד יו"ר איגוד האתלטיקה בישראל, ועם כניסתו לתפקיד ייסד את ליגות הילדים, הקדטים והנוער, וכן דאג לשינויים והפרדה בין גברים לנשים כנהוג בעולם, בדירוג של ליגת הבוגרים.

במשך 18 שנה עמד בראש האיגוד בתקופה אינטנסיבית עמוסת אירועים והישגים, תוך הפגנת כושר מנהיגות ויכולת ביצוע וניהול יוצאי דופן באיכותם. ענף האתלטיקה מטיבו וטבעו הינו מן הענפים הקשים ביותר להפעלה ולניהול, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בניהול האתלטיקה בישראל, כאשר הענף נתון באופן קבוע בסד תקציבי כמעט בלתי אפשרי, בבעיות כספיות יום-יומיות ובלחצים מקצועיים ואישיים מכיוונים שונים. טבלת השיאים הישראלית שופרה בתקופתו ב-18 מקצועות מתוך 22 בין הגברים וב-19 מקצועות מתוך 22 בין הנשים, והיא מעידה על התקדמות מקצועית משמעותית ביותר.

כנגד כל הסיכויים התעקש בן-גל להוציא לפועל את חזונו הנחוש – פרויקט הספרינט הישראלי, אשר תכליתו הופעת נבחרת שליחים (גברים) ישראלית באליפות העולם בסביליה (1999). התוצאה שהושגה באליפות זו, 38.81 שנ' (מקום 9), הנה מן ההישגיים המדהימים והאיכותיים ביותר שהצליחו לייצר אתלטים ישראליים כלשהם, והישג זה נזקף לזכות בן-גל כפרי של התעקשות, נחישות וחזון.

במהלך השנים דאג שאיגוד האתלטיקה הישראלי יארח מפעלים אירופאים, ביניהם: גביע אירופה למועדונים (1995), אליפות אירופה לאומות (1999), גביע אירופה בזריקות (2006) וגביע אירופה בקרב-רב (2010) אשר האיגוד ארגן בהתראה של חודשיים בלבד.

האתלטיקה הישראלית ראתה את פועלו של מר בן-גל לאורך השנים, וכן את תרומתו לקידומה, תוך דאגה לעמידה בכללים הבינלאומיים של השתתפות ברוב המפעלים האירופאים והעולמיים, ובכללם אליפויות אירופה בכל הגילאים.

 
 
Copyright © 2019 Israeli Athletic Association All rights reserved.